کود معدنی تکسا سازگار با محیط زیست

کود معدنی تکسا سازگار با محیط زیست

در این برنامه «پول کجاست؟» در قالب یک گفت و گوی جذاب کارجویان به دنبال توسعه مهارت های فردی و تخصصی خود در راستای بازاریابی و فروش کود کشاورزی، کارشناسان به دنبال ارزیابی و به چالش کشیدن کارجویان و در نهایت مدیریت مجموعه کود معدنی تکسا به دنبال شناسایی و جذب بهترین کارجوی مورد نظر خود هستند.

محور تمام موضوعات و سوالات مطرح شده در رابطه با مینرال کود تکساست و هدف از طرح آن آشنایی هرچه بیشتر کشاورزان و باغداران محترم با مضرات کودهای شیمیایی و فواید کودهای معدنی می باشد. در همین رابطه دکتر اسماعیل صفاکیش کارآفرین برتر و مدیرعامل مجموعه تکسا سایش پارت به معرفی این کود می پردازد.

از آنجایی که جمعیت جهان رو به افزایش و نیاز روزافزونی به محصولات کشاورزی در حال شکل گرفتن است، و همچنین به دلیل فرسایش بالای خاک در کشور که باعث نابودی زمین های کشاورزی در آینده ای نه چندان دور خواهد شد، زنگ خطر جدی در حوزه کشاورزی هم اکنون به صدا در آمده و اولین قدم برای مواجهه با این موضوع جلوگیری از مصرف بی رویه کودهای شیمیایی است.

اگرچه شاید در نگاه اول به نظر برسد کشاورزی بدون استفاده از کودهای شیمیایی میسر نخواهد بود، اما این استنباط نادرستی است که به واسطه تبلیغات در اذهان عمومی به جا مانده است. این در حالیست که بسیاری از کودهای سالم و ارگانیک همچون کود معدنی تکسا و آرین دیبا را می توان جایگزین بسیاری از کودهای شیمیایی و هورمونی مضر کرد و نه تنها محصول کشاورزی با کیفیت تری داشت بلکه از نظر میزان تولید نیز افزایش قابل قبولی در پی خواهد داشت.

بسیاری از کشاورزان بالغ بر 250 تا 750 کیلوگرم کود شیمیایی در یک هکتار زمین خود در طول دوره تغذیه گیاه مورد استفاده قرار می دهند، در صورتی که می توان تنها با استفاده از 5 کیلوگرم کود مینرال تکسا، بسیاری از هزینه های سربار همچون حمل، انبار، کارگر و … را به حداقل میزان ممکن رساند. از دیگر مزایای کود تکسا می توان به نداشتن تاریخ انقضا برای آن اشاره کرد که در نتیجه کشاورز می تواند بدون دغدغه به نگهداری این کود و برنامه ریزی برای استفاده در سال های آتی بپردازد.

تکسا و آرین دیبا همچنین به دلیل بافت و مش بسیار ریز و قابلیت جذب بالایی که دارند، برای انواع درختان و مزارع کارکرد داشته و می توانند در هر 4 فصل سال مورد استفاده قرار گیرند. از آنجایی که این کود یک پکیج کامل از مواد غذایی است، می تواند برای درختان مثمر، درختان غیر مثمر، نهال و درختچه های کوچک و حتی گل و گیاهان آپارتمانی مورد مصرف قرار گیرد. از سوی دیگر برای میوه و مرکبات به غنای بیشتر محصول نهایی، قابلیت ماندگاری بالاتر و کیفیت بالاتر از نظر بو، رنگ و مزه منجر خواهد شد.

در رابطه با محصولات کشاورزی استراتژیک داخل کشور از جمله گندم و برنج نیز می توان کودهای مینرال آرین دیبا و تکسا را مورد توجه قرار داد که در نتیجه می تواند خلا داخلی در زمینه واردات بی رویه را جبران و حتی در سال های آتی ایران را به سمت یکی از صادرکنندگان مطرح این محصولات پیش ببرد. این در حالیست که با وجود تحریم ها و شرایط دشوار دسترسی به ماشین آلات مدرن، کودهای کشاورزی با کیفیت و بذرهای مناسب از سوی کشاورزان، کشور با چالش جدی تولید در زمینه کشاورزی رو به رو خواهد بود؛ هرچند برای این موضوعات راهکارهای مطلوبی نیز وجود دارد که می تواند در دستور کار قرار گیرد.

.

توصیه می کنیم این برنامه جذاب را که با حضور جمعی از اصحاب رسانه و خبرگزاری های داخلی و همچنین کارشناسان مطرح حوزه کشاورزی و کسب و کار تهیه شده است و بسیاری از باورهای نادرست موجود در کشور در زمینه کشت و زراعت را به چالش می کشد از دست ندهید.