قلّک پرپول کشاورزی با کود تکسا!

قلّک پرپول کشاورزی با کود تکسا!

قسمت جدید برنامه «پول کجاست؟» که از شبکه تلویزیونی ایران کالا در سال 1401 پخش شده با حضور کارآفرین برتر کشوری جناب آقای دکتر صفاکیش از شرکت کود معدنی تکسا و جمعی از نمایندگان فعال این مجموعه تهیه شده است. در این برنامه به طور اختصاصی به عملکرد چشمگیر کود تکسا بر روی محصولات باغبانی و زراعی که در طول 2 سال گذشته از این کود کشاورزی استفاده کرده اند پرداخته شده است.

حضور 4 نماینده مطرح تکسا و آرین دیبا از استان های گیلان، مازندران، زنجان و خراسان رضوی به همراه ویدئوهای متعدد ضبط شده توسط کشاورزان در نقاط مختلف کشور گواهی بر عملکرد مطلوب این کود سالم در اقصی نقاط ایران و در انواع کشت ها می باشد که توسط کارشناسان برنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است تا کشاورزان محترم بتوانند با اتکا به تجربیات به دست آمده از مصرف کنندگان مینرال کود تکسا و آرین دیبا و همچنین تخصص مشاورین این مجموعه با اطمینان کامل نسبت به مصرف این کودها اقدام کنند.

باید توجه داشت به دلیل تنوع اقلیمی زیادی که در ایران وجود دارد، تفاوت در ساختار خاک، کیفیت آب مصرفی، تغییرات دمایی، تنوع ارقام استفاده شده و بسیاری از مولفه های دیگر، نیاز کودی در هر استان با سایر مناطق متفاوت خواهد بود و به همین جهت فرمول های کودی مختلفی در طول سالیان گذشته از سوی تولیدکنندگان ارائه شده است. این در حالی است که کود تکسا توانسته عملکرد قابل توجهی در تمام نقاط کشور و بر روی بافت های خاک متنوع ایران داشته باشد.

تاثیرات مثبت کود معدنی در محصولاتی همچون گندم، یونجه، ذرت، برنج، زعفران، پسته، انگور، کیوی، زیتون، مرکبات، فلفل و … در فیلم های ارسالی کشاورزان مصرف کننده کود تکسا نمایان است و از جمله دستاوردهای آن می توان به افزایش 20 تا 50 درصدی میزان برداشت، رشد قدی محصولات زراعی، کاهش نیاز به سمپاشی و کوتاه شدن دوره کارنس، قابلیت نگه دارندگی بالای محصول در خارج از سردخانه، از بین رفتن آفات و بیماری هایی همچون شته، کرم ساقه خوار، بلاست و …، بالارفتن میزان فتوسنتز گیاهان، افزایش ارزش غذایی محصولات کشاورزی و در نهایت رشد سودآوری برای کشاورزان اشاره کرد.

این در حالیست که کاهش مصرف بی رویه کودهای شیمیایی و روی آوردن به کودهای معدنی و ارگانیک می تواند به افزایش محصولات کشاورزی سالم، بهبود کیفیت غذایی سفره مردم، سالم سازی جامعه و در نهایت کاهش نیاز به درمان های پزشکی منجر شود که این زنجیره سلامت به طور مستقیم متاثر از کود مصرفی در صنعت کشاورزی است.

.

برای ملاحظه دستاوردها و نتایج شگفت انگیز کود معدنی آرین دیبا و تکسا پیشنهاد می کنیم این برنامه جذاب را که با حضور آقای دکتر اسماعیل صفاکیش کارآفرین و مدیرعامل مجموعه پرگاس مهر ساعی (تولید کننده و توزیع کننده کودهای معدنی و بستر کشت)، دکتر حسین صفاری کارشناس کشاورزی، آقای ایرج کمالی نماینده استان گیلان، آقای محسن اکبرزاده نماینده استان مازندران، آقای مجید پوررحیمی نماینده استان زنجان و آقای رضا تمنانلو نماینده استان خراسان رضوی، تهیه شده است را از دست ندهید.