تکسا، محصولی که کنجکاوی کشاورزان را برانگیخته است!

تکسا، محصولی که کنجکاوی کشاورزان را برانگیخته است!

هر ساله با نزدیک شدن به فصل کشت برنج در استان های شمالی کشور شاهد تکاپوی کشاورزان برای دسترسی به کودهای قوی و عمدتا شیمیایی هستیم که از این طریق تلاش می شود تا گیاه برنج رشد بیشتر و سریع تری را تجربه کند. اما لازم به ذکر است که استفاده بی رویه از کودهای فسفاته، پتاسه و ازته در شالیزارها می تواند مخاطرات بسیاری را برای کشاورزان به همراه داشته باشد.

این در حالی است که شرکت کود معدنی تکسا با بیش از 1 دهه تجربه در حوزه مطالعات کشاورزی و همچنین انجام پروژه های تحقیقاتی و میدانی که با انگیزه جست و جوی یک کود خوب و سالم در زمینه زراعت و باغبانی آغاز شد، توانسته محصولی را به جامعه ایرانی معرفی کند که جایگزین مناسبی برای انواع کودهای مضر شیمیایی است.

کود معدنی تکسا با خواص بسیار زیاد خود که به دلیل غنای بالای ریزمغذی ها و درشت مغذی های قابل جذب برای انواع گیاهان است و همچنین میزان مصرف بسیار کم آن که کاهش دهنده بسیاری از هزینه های سربار کشاورزی است، نه تنها نظر مثبت بسیاری از باغداران و زمین داران را جلب کرده، بلکه حتی توانسته کنجکاوی افرادی که تخصصی در زمینه کشاورزی ندارند را نیز برانگیزد.

به طور مثال با مصرف حداقل 10 گرم از کود تکسا در خزانه برنج، می توان بین 3 تا 7 روز سریع تر به رشد مطلوب گیاه دست پیدا کرد که در نتیجه کشاورز می تواند محصول خود را زود تر از سایرین برداشت و حتی برای کشت دوم نیز زمین خود را آماده کند. همچنین نشا برنج ضمن تغذیه با کود تکسا از ریشه بلند تر و طوقه قطور تری برخوردار خواهد بود که این ویژگی و استحکام به دست آمده باعث جلوگیری از بروز بیماری هایی همچون کرم ساقه خوار و در نتیجه حاصل شدن محصول با کیفیت تر و بیشتری از نظر وزن در زمان برداشت خواهد شد.

گروه بزرگ تکسا با داشتن تمامی گواهی ها و استانداردهای لازم برای دو محصول مینرال کود تکسا و مینرال کود آرین دیبا، از جمله گواهی ثبت کودی، گواهی های ایزو، گواهی ارگانیک از شرکت bio.inspecta سوئیس و تاییدیه های موسسه خاک و آب وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، موفق شده دستاوردهای بسیاری در زمینه بهبود کشاورزی سالم در کشور و همچنین رشد میزان برداشت از 30 درصد الی 150 درصد در بسیاری از محصولات استراتژیک همچون گندم، برنج، ذرت، سویا و …. را به ثبت برساند و این در حالیست که هیچ گزارش منفی مبنی بر آثار سوء مصرف کود تکسا یا آرین دیبا بر روی محصولات کشاورزی تا به امروز گزارش نشده است.

.

مصرف کود معدنی تکسا به جای کودهای شیمیایی مضر علاوه بر سودآوری قابل توجهی که برای کشاورزان به دنبال دارد، موجبات سلامت جامعه و کند شدن روند صعودی بیماری هایی از جمله سرطان را فراهم می کند. اگر شما هم همچون بسیاری از فعالین حوزه کشاورزی دغدغه مصرف بی رویه کودهای شیمیایی را دارید توصیه می کنیم این برنامه «پول کجاست؟» که با حضور دکتر اسماعیل صفاکیش، کارآفرین نمونه کشوری و مدیرعامل شرکت تکسا سایش پارت، چند تن از کارشناسان کشاورزی و کسب و کار و همچنین کارجویان علاقه مند تهیه و پخش شده است را از دست ندهید.